Co warto wiedzieć o pudełkach fasonowych?

2020-07-09

Fasonowe pudełka są często wykorzystywanym typem opakowań, a nazywa się też często wykrojnikowymi kartonami. Spotkamy je w wypadku przeróżnego typu opakowań, a jako, że ich konstrukcja jest dość złożona, nie są one produkowane na klasycznych maszynach. Ich wykonanie najczęściej wymaga użycia specjalnego wykrojnika. Dzięki temu narzędziu, przy jego odpowiednim dostosowaniu będziemy mogli wykonać dowolne opakowanie. Jest to sklejka, która posiada noże tnące, perforujące i bigujące w zaplanowanych miejscach, ale też jest obklejona gumami, których zadaniem jest amortyzowanie i wypychanie. Oznacza to zatem, że wykrojniki umożliwiają nam otrzymanie takich kształtów i fasonów opakowań, jakie sobie zaplanujemy.


Przed tym, kiedy zamówimy pudełka fasonowe https://prostkey.pl/oferta/opakowania/fasonowe konieczne jest wycięcie wzoru w ploterze. Dzięki temu przekonamy się, czy dane opakowanie wpisuje się w nasze oczekiwania, a przy tym nie poniesiemy dodatkowych kosztów. Warto wiedzieć, że gdy wykrojnik będzie już gotowy i przystosowany do naszego projektu, możliwości zmian już nie będzie. Kiedy okaże się zatem, że nasze opakowanie jest za małe, trudno będzie o jakiekolwiek poprawki, gdyż wykrojnik trzeba będzie wykonać od nowa.


U producentów pudełek znajdziemy też wiele gotowych już modeli na sprzedaż, stąd unikając kolejnych koszów, warto obejrzeć wcześniej gotowe już modele. Jeśli nie znajdziemy żadnego modelu, który w pełni nas satysfakcjonuje, konieczne będzie wybranie odpowiedniego wykrojnika, znajdującego się w asortymencie firmy. Tym samym, zdecydowana większość klientów jest w stanie odnaleźć taki, który spełnia ich oczekiwania, nawet jeśli wymagania są wygórowane.