Czym jest terapia sensoryczna?

2020-09-06

Jest to pewien określony zestaw ćwiczeń oraz odpowiednich czynności, które mają poprawić integrację sensoryczną dziecka. Otóż, terapia integracji sensorycznej http://www.trampolina-dzieci.pl/oferta/integracja-sensoryczna/ polega na tym, aby dziecko właściwie odbierało świata przy pomocy zmysłów. Chodzi o prawidłowy rozwój dziecka oraz o jego zabawę. To wszystko jest niezwykle ważne.Terapia sensoryczna. Czym jest?


Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę, że taka terapia jest pewną zabawą dla dziecka, która jest ukierunkowana na skuteczne i przyjemne uczenie się dziecka. Mamy na myśli odpowiednie reagowanie na różne bodźce zewnętrzne oraz wrażenia zmysłowe. To wszystko jest bardzo ważne, jeśli chodzi nam o prawidłowy rozwój naszego dziecka. Nie wolno tego lekceważyć, gdyż dziecko potrzebuje zabawy oraz powinno się prawidłowo rozwijać.Kiedy wymagane jest stosowanie terapii sensorycznej?


Stosuje się ją w sytuacji, kiedy pojawią się zaburzenia integracji sensorycznej u naszego dziecka. Wtedy wymagana jest terapia sensoryczna. Z punktu widzenia prawidłowego rozwoju dziecka ma to jak najbardziej sens i nie wolno nam tego aspektu lekceważyć.