Masa kostna, a usg doppler w Krakowie prywatnie

2020-08-19

Budowa i zachowanie masy kostnej to złożony proces wymagający współdziałania kilku hormonów i wielu substancji odżywczych i to dobra wiadomość, ponieważ środki naturalne mają złożony skład, oddziałują na kilka hormonów jednocześnie i zawierają wiele substancji odżywczych przydatnych dla kości.


Usg doppler Kraków prywatnie https://cmlinden.pl/diagnostyka/usg-doppler/, a odbudowa tkanki kości

Najczęściej za miernik kondycji kości uważamy ich gęstość, ponieważ badania medyczne mierzą tylko ten parametr, a tymczasem jest jeszcze jeden bardzo ważny aspekt: elastyczność. Ma ona zasadnicze znaczenie np. przy zapobieganiu złamaniom. Zatem używanie naturalnych środków mających szerokie działanie jest bardzo ważne, jeśli przez całe życie chce się mieć mocne kości. Warto jest zatem zdecydować się na usg doppler w Krakowie prywatnie.


Estrogen odpowiada za utrzymanie i odbudowę tkanki kości, więc jeśli jesteś w okresie okołomenopauzalnym albo przechodzisz menopauzę i zdarzają ci się uderzenia gorąca, to znaczy, że niestety dotyczy cię również zanik kości. Najważniejsze dla zachowania masy kostnej i odbudowy tego, co zostało utracone, jest zwiększenie spożycia ziół estrogennych, takich jak koper włoski, kozieradka pospolita i olej z wiesiołka. Kozieradka i koper włoski nie tylko działają estrogennie, ale też zawierają związek o nazwie diosgenina, który buduje nową tkankę kostną. Te zioła poprawiają aktywność hormonalną, obniżając jednocześnie ryzyko zachorowania na raka. Wprawdzie syntetyczny estrogen jest w stanie zachować masę kości, to jednak nie doprowadzi do jej odbudowy ani do tworzenia nowej tkanki. Dawniej uważano, że jedynym ratunkiem jest syntetyczny estrogen w formie estradiolu, lecz związki naturalne, takie jak diosgenina, także stymulują osteogenezę, czyli powstawanie nowej tkanki kostnej.