Pozycjonowanie stron google w aspekcie podniesienia sprzedaży

2020-07-15

Podobnie jak pomiędzy reklamami a obiektywnymi artykułami, istnieje istotna różnica dzieląca płatne reklamy w wyszukiwarkach od organicznych wyników wyszukiwania. Wiele przedsiębiorstw decyduje się na równoległe wspieranie swoich akcji marketingowych przez produkty reklamowe i zabiegi PR-owe.


Pozycjonowanie stron google http://mateuszkozlowski.pl/, a właściwa podstawa

Ta sama strategia sprawdza się także w świecie wyszukiwania witryn internetowych. Większość właścicieli witryn internetowych dba o pozycje swoich stron w organicznych wynikach wyszukiwania z tych samych powodów, z których tradycyjne przedsiębiorstwa próbują generować rozgłos medialny - w ten sposób zyskują miano poważnego gracza na rynku i podnoszą sprzedaż, jeżeli postawi się na sprawdzone pozycjonowanie stron google.


Użytkownicy wyszukiwarek zapewne klikają reklamy wyświetlane obok lub ponad wynikami organicznymi. W przeciwnym razie firma Google nie byłaby warta wielu miliardów dolarów, ponieważ jej zarobki wynikają wprost z klikania reklam przez użytkowników. Okazuje się jednak, że zdecydowana większość użytkowników klika wyniki organiczne w przekonaniu, że właśnie one lepiej pasują do poszukiwanego wyrażenia.


Badania wykazują, że niektórzy użytkownicy nigdy nie zdecydowali się na kliknięcie reklamy w wyszukiwarce. Firmy, które decydują się na wykupywanie reklam w wyszukiwarkach, poświęcają też mnóstwo czasu, uwagi i pieniędzy pozycjonowaniu swoich stron i witryn w wynikach organicznych tych samych wyszukiwarek. Doskonale rozumieją, jak ważna jest równowaga pomiędzy zaufaniem a należną pozycją. Płatne reklamy w wyszukiwarkach mogą co prawda gwarantować pozycję na stronach z wynikami wyszukiwania, ale wyniki organiczne mogą być równie (jeśli nie bardziej) efektywne jak płatne reklamy w rozmaitych mediach, także w odniesieniu do pozycjonowania stron google.


Jeśli planujesz optymalizację swojej witryny dla wyszukiwarki Google i jeśli chcesz, aby możliwie wielu użytkowników odnajdywało tę witrynę, powinieneś być przygotowany do tańca w rytmie muzyki przygrywanej przez Google. Właściwa postawa pozwoli Ci uniknąć wpadania w szalone piruety wskutek wzrostów i spadków tej witryny w rankingach. Witryny internetowe regularnie notują wzrosty i spadki w rankingach i - tym samym - wynikach wyszukiwarek. Co więcej, mogą pojawiać się w wynikach i całkowicie z nich znikać.