Rehabilitacja stawu skokowego, najczęściej uszkadzanej części ciała

2020-12-15

 To nie złamana ręka czy noga jest najczęstszym zgłaszanym urazem, ale właśnie wszelkiego rodzaju uszkodzenia delikatnego stawu skokowego, narażonego każdego dnia na spore obciążenia. Nawet błahe – w naszym odczuciu – wypadki mogą wymagać rehabilitacji stawu skokowego.


Najczęstsze urazy kostki a rehabilitacja stawu skokowego https://aktywnaklinika.pl/fizjoterapia-sportowa/


W przeważającej części urazów doznają sportowcy, głównie biegacze, u których staw skokowy jest w każdej chwili narażony na ogromne obciążenia. Ale wypadek z udziałem „kostki” w roli głównej może przydarzyć się absolutnie każdemu. Zwichnięcie, skręcenie, złamanie – to najczęstsze przypadłości wymagające rehabilitacji stawu skokowego. Rehabilitacja stawu skokowego może posługiwać się najróżniejszymi metodami. Wśród popularniejszych można wymienić terapię laserową, kinesiotaping, terapię manualną, falę uderzeniową, hydromasaż czy ultradźwięki.


Rehabilitacja stawu skokowego – kto o niej decydujeWszelkie bolesne urazy powinny zostać jak najszybciej pokazane właściwemu lekarzowi, który nie tylko oceni stan stawu, ale również skieruje na odpowiednie leczenie, ćwiczenia czy po prostu zaleci zimne okłady.