Wybieramy rękawice lateksowe

2020-07-21

Rękawice lateksowe – czy możemy być na nie uczuleni?

Alergia na lateks występuje wówczas, gdy ktoś ma znaczną reakcję na białka, które są zawarte w lateksie naturalnym. Istnieją jednak bardzo różne rodzaje alergii właśnie na lateks. U niektórych z nas występują reakcje łagodne, a u innych wystąpić mogą dosyć poważne zdrowotne problem przy bezpośrednim kontakcie z lateksem.

Jakie rękawice wybrać?

Co jak co, ale istnieją dwa różne rodzaje rękawic. Możemy wymienić rękawice lateksowe https://lines.com.pl/oferta/dzial-medyczny/rekawice/ pudrowane czy też bez pudru. Jeśli chodzi o rękawice lateksowe pudrowane to mają one od strony wewnętrznej puder. Ułatwia on zakładanie oraz także zdejmowanie. Jakby tego było mało także zapobiega przyklejaniu się do naszych dłoni lateksu. Świetnie się sprawdza gdy pracownicy często zdejmują swoje rękawice lateksowe i wymieniają na nową parę.

Po wprowadzeniu zakazu FDA rękawice lateksowe bezpudrowe stały się o wiele bardziej powszechne w medycznej branży, a także powszechne są w gastronomii. Zaletą główną rękawiczek bezpidrowych w porównaniu z pudrowymi opcjami jest to, że nie pozostawiają one żadnych resztek niepożądanych na rękach czy też na sprzęcie, którego dotykamy. Nowe rodzaje bezpudrowych rękawic są także łatwe do założenia jako pudrowane opcje, co je czyni zamiennikiem doskonałym dla innych pudrowanych rękawic.

Zastanówmy się do czego chcemy używać rękawiczek lateksowych i wybierzmy takie, które najbardziej nam odpowiadają. Wybór mamy spory, a więc każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Pamiętajmy także o odpowiednim rozmiarze rękawic.